Tel: 881-483-053

Mail: [email protected]

Odbiór wałów na terenie Wrocławia GRATIS

Wyważanie wałów napędowych

Regeneracja wału napędowego to nie tylko wymiana jego elementów ale też odpowiednie wyważenie. Tylko wtedy część pracuje zgodnie z przeznaczeniem. Nasze doświadczenie pozwala na precyzyjne i skuteczne wyważenie wału napędowego. Jak to robimy?

Wał napędowy to element, który doprowadza energię do podzespołu, który nie może być bezpośrednio połączony z jednostką napędową. Ulega on zużyciu i wtedy konieczna jest jego regeneracja. Skuteczność tej metody zależy od odpowiedniego wyważenia tego elementu.

Dajemy Ci nasze doświadczenie!

Oferujemy specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie wałów napędowych i ich wyważania. Łączymy je z zaawansowanym sprzętem. Dzięki temu możesz mieć pewność, że część trafiła w dobre ręce. Proces wyważania jest skomplikowany i przeprowadzamy go w kilku etapach.

Jak wykonujemy wyważenie wału?

  1. Diagnostyka elementu – musimy sprawdzić jak zachowuje się Twój wał
  2. Proces równoważenia sił odśrodkowych – siły muszą sumować się do zera
  3. Redukcja rozkładu masy – podstawą wyważenia wału jest równomierny rozkład masy
  4. Zbadanie symetryczności – na sam koniec kontrolujemy wszystkie parametry

Powyższe kroki są niezbędne w odpowiednim przygotowaniu części i wyważeniu jej zgodnie ze sztuką.

Wyważenie wału na różne sposoby

 Wał napędowy można wyważyć na kilka sposobów, które zależą od metody wykonania elementu oraz ewentualnej usterki, która go dotyczy. Różne są typy niewyważenia elementu: statyczne, momentowe, quasi-statyczne i dynamiczne – niektóre mogą być mało zauważalne. Wyróżnia się je poprzez główny wektor wyważenia. Tak specjalistyczne parametry sprawiają, że cały proces może przebiegać tylko w doświadczonych i sprawdzonych zakładach.

Ważne są również maszyny, które działają w procesie wyważenia wału. Nasze służą m.in. do:

  • Obliczenia środka ciężkości elementu
  • Precyzyjnego obrotu i oględzin wału
  • Pełnego odczytu wyników na wielu płaszczyznach

Nie zwlekaj z wyważeniem przy usterce!

Wyważenie wymaga ogromnego doświadczenia i precyzji wykonania. Powodów wykonania takiego zabiegu jest kilka. Musisz pamiętać, że zdiagnozowanie jednego z nich powinno sprawić, że oddasz nam element do sprawdzenia!

Twój wał być może trzeba będzie wyważyć, gdy:

  • Pojazd lub maszyna nienaturalnie drży
  • Wał pracuje bardzo głośno
  • Uszkadzają się delikatne elementy w pobliżu wału

Uwaga! Nie zwlekaj! Po odkryciu powyższych objawów powinieneś działać natychmiastowo. Nasza praca ochroni Twój wał i uratuje go przed kompletnym zniszczeniem. Używanie niewyważonego wału grozi uszkodzeniem elementu lub silnika!

Wyważenie wałów napędowych to profilaktyka

Dajemy Ci gwarancję dobrze wykonanej pracy, ale musisz wiedzieć, że nie tylko ewentualne uszkodzenie powinno mobilizować do odpowiedniego wyważenia elementu. Poza sprawami pilnymi, świadczącymi o usterkach wał powinieneś wyważyć przy wymianie skrzyni biegów, mostu napędowego lub wcześniejszej regeneracji całego mechanizmu. W naszej ofercie znajdziesz również pełną regenerację wału napędowego wraz z wyważeniem. Daje Ci to możliwość przeprowadzenia wszystkich prac w jednym miejscu! Polecamy również regularne wyważenie wału, jeżeli jego praca jest bardzo intensywna i narażona na spore obciążenie. Niekiedy warto wyważyć wał nawet co dwa lata.

Odpowiednio wyważony wał będzie mógł pracować przez długi czas. Regularnie serwisowana część jest w stanie wytrzymać cały okres pracy urządzenia!

Wyważanie wału napędowego cena

Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem, gdzie podajemy przykładowe ceny realizacji naszych usług wyważania wału napędowego w pojazdach. Jesteśmy firmą z siedzibą we Wrocławiu, jednak odwiedzają nas Klienci również z innych województw!

Wyważanie wałów napędowych Śląsk