Tel: 881-483-053

Mail: [email protected]

Odbiór wałów na terenie Wrocławia GRATIS

Regeneracja wałów napędowych

Regeneracja wałów napędowych we Wrocławiu

Wały napędowe – Takiewaly
Grabiszyńska 241
53-234 Wrocław
tel. 881 483 053

Wał napędowy to jeden z najważniejszych elementów budowy pojazdu. Część ta ze względu na wzmożoną pracę ulega zużyciu. Wymiana całego wału jest droga, dlatego często zalecana jest regeneracja wałów napędowych we Wrocławiu. W jaki sposób zregenerujemy Twój wał?

Zanim dojdziemy do odpowiedzi na pytanie w jaki sposób przeprowadzamy regenerację wałów napędowych, przedstawimy ci tajniki budowy i opowiemy o jego funkcjach. Powinieneś dobrze znać swój samochód. W ten sposób szybko zrozumiesz, że oddanie nam wału na regenerację to najlepsze wyjście!

Co musisz wiedzieć o wale napędowym?

 • Montowany jest w wielu pojazdach. Nie tylko samochodach!
 • Odpowiada za transportowanie napędu z silnika do mostu napędowego.
 • Jego kształt przypomina najczęściej walec, a sam wykonany jest ze stali lub aluminium.
 • Budowa wału to jedna lub kilka części, połączonych łożyskami.
 • Jest elementem tzw. układu przeniesienia napędu.

wyważanie wału napędowego we Wrocławiu Dlaczego do przeniesienia energii napędowej potrzebna jest taka część? Mechanizmy, które potrzebują jej do wprawienia w ruch są od siebie dość mocno oddalone. Silnik jest w stanie wygenerować moc ale potrzebuje podzespołów przenoszących ją, żeby koła mogły się ruszać.

Podobnie działa wał napędowy, który konieczny jest do wprawienia w ruch innych maszyn np. hutniczych czy rolniczych. Jego konstrukcja jest wprawiona w ruch obrotowy, który pozwala na transport mocy. W pojazdach montowany jest najczęściej przy skrzyni biegów i moście napędowym. W pojazdach z napędem na tył przekładnia montowana jest natomiast najczęściej w podwoziu.

Zanim oddasz nam wał – sprawdź go

Podkreślamy, że użytkownicy pojazdów bagatelizują niekiedy rolę wału napędowego i nie dbają o ten element. Traktują go jako „wieczny”. To błąd bo zła diagnoza ewentualnej usterki może skończyć się przykrymi konsekwencjami – z wymianą całego układu przeniesienia napędu włącznie!

Jak uszkodzony może być wał?

Poniższe przykłady to dwie główne usterki wału napędowego. Pamiętaj, że może być ich więcej i niestandardowe działanie elementu powinno sprawić, że oddasz nam go na przegląd!

Uszkodzenie krzyżaka wału napędowego.

Łączy dwa wały. Jego wada objawia się stukaniem w podłodze przy przyspieszaniu lub puszczeniu gazu. Innym objawem złej pracy wału mogą być drgania całego samochodu. Oznaczają często, że przenosi on energię na cały samochód i jest źle wyważony. Oczywiście, podczas regeneracji ta część również jest wymieniana i odpowiednio wyważona. Wyważanie wałów napędowych, to oczywiście jedna z usług naszej firmy.

Uszkodzenia łożyska, gumowych łączników amortyzujących i podpory wału napędowego.

Zła praca tych części  do wałów napędowych powoduje drgania auta, bicie na kierownicy lub brak odpowiedniej mocy. Musisz mieć na uwadze, że doprowadzenie do całkowitego zniszczenia podpory może sprawić, że wał opadnie a to może nieść ze sobą opłakane skutki.

W jaki sposób regenerujemy wał napędowy we Wrocławiu?

Pamiętaj, że oddajesz część specjalistom. Cały proces regeneracji wału przebiega w przemyślanych krokach. Oto one:

 1. Demontaż wału napędowego i oględziny – szukamy przyczyn niepoprawnego działania, sprawdzamy też diagnostykę układu.
 2. Piaskowanie i dokładne czyszczenie z zanieczyszczeń powstałych w tracie pracy – uwierz, jest ich sporo.
 3. Zmiana wymiennych elementów (np. łożysk, krzyżaków, podpór itp.) i odpowiednie dopasowanie i spawanie konstrukcji – pamiętaj, że perfekcyjne działanie wału napędowego to świetnie wyważona konstrukcja.
 4. Obróbka geometryczna i dynamiczna – dzięki temu twoja część będzie miała idealny kształt
 5. Sprawdzenie części podczas różnego obciążenia – w końcu każdemu zdarza się trochę poszaleć
 6. Malowanie całości ochronnym materiałem – to zapewnia dodatkową żywotność odnowionej części

Dlaczego to się opłaca? Regeneracja wałów napędowych jest tańsza i pozwala na zachowanie oryginalnej części w maszynie. W ten sposób gwarantujemy ci, że element będzie służył jeszcze bardzo długo i pozwoli na spokojne i komfortowe użytkowanie.

Regenerujemy wały napędowe do większości pojazdów:

Oprócz wymienionych wyżej typów pojazdu, warto nadmienić, że regenerujemy i naprawiamy wały napędowe dla wielu popularnych marek samochodów:

Alfa romeo Audi BMW Dacia Ferrari Fiat Ford Honda Hyundai Infinity Jaguar Jeep Kia Lancia Land rover Lexus Mazda Mercedes Mitsubishi Nissan Opel Peugeot Porsche Renault Seat Skoda Subaru Suzuki Toyota Volkswagen Volvo

Jako producent, prowadzimy sprzedaż wałów napędowych. Gwarantujemy wysoką jakość wykonania i długą żywotność! Należy jednak pamiętać, aby regularnie wykonywać smarowanie wałów napędowych, celem poprawnej eksploatacji. Oprócz standardowej regeneracji wału napędowego, warto pomyśleć nad zagniataniem krzyżaków wałów napędowych oraz regeneracji półosi napędowych.

Polecane wały napędowe

Zbudowaliśmy zaufanie wśród Klientów w całej Polsce! Z naszych usług regeneracji i naprawy wałów napędowych, skorzystali mieszkańcy takich miast, jak:

Augustów Biała Podlaska Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Bytom Częstochowa Dąbrowa Górnicza Elbląg Gdańsk Gdynia Gliwice Gorzów Wielkopolski Grudziądz Jastrzębie-Zdrój Jaworzno Jelenia Góra Kalisz Katowice Kędzierzyn-Koźle Kielce Konin Koszalin Kraków Legnica Lublin Lubliniec Łódź Mielec Mikołów Mysłowice Myszków Nowy Sącz Nowy Targ Olsztyn Opole Orzesze Otwock Piła Piotrków Trybunalski Płock Poznań Puławy Racibórz Radom Radomsko Ruda Śląska Rybnik Rzeszów Sieradz Skarżysko-Kamienna Sosnowiec Stalowa Wola Stargard Suwałki Szczecin Szczecinek Świnoujście Tarnobrzeg Tarnowskie Góry Tarnów Toruń Tychy Tczew Wałbrzych Warszawa Włocławek Wodzisław Śląski Wrocław Zabrze Zakopane Zawiercie Zielona Góra Żory Żywiec

Regeneracja wałów napędowych

Nie ma więc znaczenia skąd pochodzisz, każdy może u nas naprawić wał napędowy. Z naszych usług skorzystali Klienci z wymienionych niżej województw:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie