Tel: 881-483-053

Mail: [email protected]

Odbiór wałów na terenie Wrocławia GRATIS

Dorabianie wałów napędowych

Dorabianie wałów napędowych – oszczędność i trwałość w jednym

To działanie wału napędowego odpowiada za poprawną pracę całego układu napędowego. Jeżeli element ten jest uszkodzony, to bicie i luzy konstrukcji powodują kolejne usterki – skrzyni biegów czy mostu napędowego, oraz problem z prowadzeniem pojazdu. Jeżeli chcesz mieć sprawny wał, a jednocześnie szukasz oszczędności to postaw na dorabianie wałów napędowych w naszym serwisie!

Nowy wał napędowy to spory koszt. Nie wszystkie jego elementy są też na tyle trwałe, żeby wytrzymać okres pogwarancyjny. Może się więc okazać, że zainwestujesz w nowy element, a nie dostaniesz trwałej i mocnej części. Dorabianie wałów napędowych to naprawa starych i uszkodzonych wałów, zapewniająca jakość pracy i oszczędność. Zobacz jak przeprowadzamy ten proces!

Dorabianie wałów napędowych – przygotowanie

Na początku przygotowujemy cały proces. Tylko taka procedura, bazująca na naszym doświadczeniu pozwala nam na skuteczną regenerację wału napędowego. Później przystąpimy do działania!

  • Oceniamy stan techniczny wału – rozbieramy element i sprawdzamy, gdzie konieczne będą gruntowne wymiany, a gdzie wystarczy kosmetyka. Wał możesz dostarczyć nam sam lub zlecić nam wymontowanie elementu.
  • Określamy niezbędne czynności – w zależności od zużycia jest to śrutowanie, smarowanie, piaskowanie w celu lepszej diagnostyki i poprawek w pracy elementu.
  • Dorabianie wałów napędowych – w tym punkcie wymieniamy uszkodzone podzespoły (np. krzyżaki) i – jeżeli to konieczne – toczymy kolejne elementy wału. Po zakończonej pracy wszystko dokładnie spawamy
  • Sprawdzamy i wyważamy konstrukcję – po zakończonej regeneracji rozpoczynamy dynamiczne i geometryczne wyważanie. Kontrolujemy też przy bardzo dużych prędkościach jak wał sprawdza się w pracy.
  • Zabezpieczenie i konserwacja – nakładamy na wał specjalne środki konserwujące i lakiery zabezpieczające przed mikrouszkodzeniami.

Dlaczego dorabianie wałów napędowych to dobry pomysł?

Postaw na skuteczne dorabianie wałów napędowych z naszym doświadczeniem i aparaturą. Powinieneś się do nas zgłosić, jeśli:

  1. twój wał pracuje coraz gorzej, a nie chcesz wydawać kroci na nowy element,
  2. masz świadomość, że zregenerowany element będzie lepszy, niż niezbyt dobry jakościowo nowy wał,
  3. chcesz, żeby do dorabiania były użyte zaawansowane technologie,
  4. ufasz tylko fachowcom i chcesz spać spokojnie użytkując swój pojazd,
  5. uważasz, że w twoim wale powinny znaleźć się elementy zamienne z najwyższej półki.

Dorabianie wałów napędowych to nasza codzienność. Pracujemy przy wałach różnego typu. Cechują nas lata pracy na rynku i pozytywne opinie naszych Klientów.