Tel: 881-483-053

Mail: [email protected]

Odbiór wałów na terenie Wrocławia GRATIS

Wały napędowe Gdańsk

Wał napędowy to część w samochodach, która służy do przenoszenia napędu ze skrzyni biegów na koła. Składa się on z poszczególnych części, takich jak: przegub krzyżakowy, rurowy korpus, łożysko podporowe, złącze kołnierzowe oraz połączenie przesuwne. Wszystkie z elementów pracują wspólnie, a dzięki temu auto porusza się poprawnie. Jako że wał napędowy występuje najczęściej w samochodach z napędem na tylną oś lub na cztery koła nie jest on montowany we wszystkich samochodach. Auta z napędem na przednią oś zamontowane będą miały nieco inną formę, a zamontowane będą tak zwane półosie napędowe.

Naprawa wałów napędowych w Gdańsku

Zlokalizowanie usterki wału napędowego wymaga czasu, a przede wszystkim doświadczenia. Wszystkie wały napędowe w mieście Gdańsk są przez nas rozbierane, a poszczególne części demontowane w celu zlokalizowania usterki. Niestety nie ma możliwości odnalezienia błędu i naprawienia go bez wcześniejszej ekspertyzy. Dzięki temu gwarantujemy Ci, że Twój wał napędowy zostanie zbadany dokładnie z każdej strony i nie zostanie pominięte żadne odstępstwo w działaniu wału napędowego.

Wyważanie wałów napędowych w Gdańsku

Zaraz po naprawie następuje wyważanie wałów napędowych w Gdańsku w celu zapewnienia największego komfortu jazdy. Nieodpowiednio wyważony wał napędowy lub niewyważony wcale powoduje drżenia w trakcie jazdy, które mogą przenosić się na cały samochód i powodować uszkodzenia pozostałych części. W najgorszym przypadku może dojść do uszkodzenia wału napędowego, który po prostu się rozpadnie w trakcie jazdy. Może to doprowadzić może do poważnych uszkodzeń silnika oraz spowodować kolizje i narazić osoby w pojeździe na niebezpieczeństwo. Wał napędowy powinno się wyważać nie tylko po regeneracji czy naprawie, ale po każdej kolizji oraz wymianie opon, w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Regeneracja wałów napędowych w Gdańsku

Przyjedź do nas lub wyślij swój wał napędowy, a my zajmiemy się jego regeneracją. Wały napędowe w Gdańsku wyczyścimy, rozkręcimy,  wymienimy uszkodzone części i oddamy Ci go w świetnej formie, zapewniając prawidłowe działanie na długi czas. Regeneracja i wyważanie wałów napędowych to bardzo ważna kwestia, o której zapomina wielu kierowców. Nie warto jednak lekceważyć tego elementu i zapewnić bezpieczeństwo sobie i osobom podróżującym naszym samochodem. Postaw na wyważanie wałów napędowych w Gdańsku i ciesz się sprawnym napędem w Twoim aucie.

Polecane wały napędowe