Tel: 881-483-053

Mail: [email protected]

Odbiór wałów na terenie Wrocławia GRATIS

Regeneracja półosi napędowych

Bez półosi napędowej ruch pojazdu byłby praktycznie niemożliwy. Ten element układu napędowego służy do przeniesienia momentu obrotowego z dyferencjału na koła pojazdu. Usterka części jest więc wyjątkowo uciążliwa. Nie zawsze jesteś jednak skazany na zakup nowego podzespołu. W takim wypadku przyda się regeneracja półosi napędowych, którą fachowo przeprowadzimy! Sprawdź w jaki sposób możemy pomóc ci w zaoszczędzeniu pieniędzy!

półoś napędowa - regeneracjaAby naprawa półosi się udała, trzeba wcześniej zdiagnozować jej usterkę. Możesz ułatwić nam pracę samemu obserwując swój pojazd. Żeby jednak odpowiednio zinterpretować objawy, musisz poznać budowę i sposób działania półosi napędowej. Dopiero wtedy zrozumiesz, że regeneracja półosi napędowych we współpracy z nami będzie najlepszym rozwiązaniem!

Półoś napędowa – najważniejsze fakty

 • Składa się z dwóch przegubów i wałka, którego budowa jest sztywna,
 • może być zawieszona zależnie od wału napędowego lub całkowicie niezależnie,
 • rozróżnia się półosie sztywne lub przegubowe – w zależności do jakich kół doprowadzają moment obrotowy,
 • przeguby półosi mogą być asynchroniczne lub synchroniczne,
 • uszkodzony przegub sprawia, że półoś napędowa zużywa się bardzo szybko,
 • jest montowana w każdym pojeździe, ale jej regeneracja dotyczy wyłącznie pojazdów powyżej 3,5 tony!

Półoś napędowa to wał, który montowany jest w pobliżu koła pojazdu. Łączy bezpośrednio skrzynię biegów lub most napędowy danej maszyny z piastą koła. Służy nie tylko do napędzania maszyny, ale też wzmacnia i stabilizuje jego pracę.

Zanim oddasz nam swój element…

Choć oś napędowa uznawana jest za długowieczny element, to jego nieodpowiednia eksploatacja może mocno ją uszkodzić. Pamiętaj również, że im większe uszkodzenie tym mniejsza szansa, że uratujemy twoją półoś! Dbaj więc o swój pojazd i unikaj poniższych, niszczących czynników.

Co szkodzi półosi napędowej?

 • Ruszanie na skręconych kołach (szczególnie gwałtowne),
 • przyspieszanie w niekontrolowany sposób,
 • zbyt duże obciążenie auta,
 • źle rozmieszczony ładunek,
 • zanieczyszczenia fizyczne (np. kamienie) lub chemiczne (kwasy), które dostaną się pod gumową osłonę elementu.

Kiedy powinieneś oddać nam półoś do regeneracji?

Głównym objawem usterki półosi napędowej jest metaliczny stukot lub zgrzyt podczas skręcania. Twoja półoś powinna zostać przez nas zregenerowana, jeżeli czujesz drgania na kierownicy, albo samochód źle się prowadzi.

Pamiętaj, że nie każdą półoś da się zregenerować. Całkowicie wyeksploatowane elementy nadają się wyłącznie do wymiany. To dlatego naprawa półosi przez nas powinna odbyć się w momencie zdiagnozowania najmniejszej usterki – w innym wypadku możesz całkowicie zniszczyć ten element układu napędowego.

Jakie mogą być usterki półosi?

 • Pęknięcie lub rozszczelnienie gumowych osłon – najmniej kosztowna i inwazyjna usterka, ale może doprowadzić do zniszczenia przegubów.
 • Uszkodzenie przegubów półosi – do usterki mogą doprowadzić zanieczyszczenia po pęknięciu osłon.
 • Zniszczenie łożysk przegubów – ten element narażony jest na ciągłą pracę i napięcia. Może zostać zniszczony podczas zbyt gwałtownej jazdy.
 • Wygięcie półosi – ta usterka pojawia się przy źle ułożonym ładunku lub zbyt dużym obciążeniu auta.

Regeneracja półosi napędowych odbywa się przy większości wymienionych wyżej usterek. Należy je tylko rozpoznać. Wtedy do pracy zabierają się nasi specjaliści!

Jak przeprowadzamy regenerację półosi napędowych?

Regeneracja półosi napędowych to działanie, które przeprowadzamy kompleksowo. Znamy funkcjonowanie i usterki tych elementów oraz kompleksowo dobieramy sposób ich odnowienia.

 1. Demontujemy i diagnozujemy usterkę – na początku dokładnie sprawdzimy Twoją część. Poddamy ją specjalnym testom i sprawdzimy czy nadaje się do regeneracji.
 2. Wymieniamy elementy eksploatacyjne – każda zużyta część zostaje wymieniona na nową. Są wśród nich m.in. uszkodzone przeguby zewnętrzne, których nie powinno się odnawiać ze względów bezpieczeństwa.
 3. Badamy właściwą część – sprawdzamy wygięcie półosi. Robimy to na specjalistycznym sprzęcie najwyższej klasy.
 4. Prostujemy półoś – jeżeli element właściwy jest zbyt bardzo wygięty, prostujemy go na dostosowanej do tego prasie.
 5. Montujemy cały element – krok po kroku składamy całość i montujemy w aucie
 6. Sprawdzamy działanie półosi – kontrolujemy czy wszystko jest ok. Pojazd musi znów odzyskać odpowiednie właściwości jezdne!

Regeneracja półosi napędowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nasze doświadczenie i fachowość sprawi również, że proces przeprowadzimy bardzo szybko. Dzięki temu ekspresowo wyruszysz na trasy. Możemy zapewnić Cię, że odnowiony element będzie działał jak nowy i bardzo długo spełni swoją rolę!

Gdzie odbywa się „nasza” regeneracja półosi napędowych? Wrocław to dla nas miejsce pracy, ale serdecznie zapraszamy kierowców i właścicieli pojazdów z całej Polski!

Regeneracja półosi cena

Zachęcamy do sprawdzenia przykładowego cennika naprawy i regeneracji półosi, a także napraw pokrewnych, m.in.:

 • regeneracja przegubu

 • prostowanie półosi

 • regeneracja przegubów napędowych

 • półosie regeneracja