Tel: 881-483-053

Mail: [email protected]

Odbiór wałów na terenie Wrocławia GRATIS

Regeneracja mostów napędowych

Mosty napędowe to elementy, które narażone są na ciągłą i bardzo intensywną pracę. Choć zaliczają się do bardzo trwałych i odpornych na zniszczenia części, to niekiedy konieczna jest ich regeneracja. Bazując na naszym doświadczeniu oferujemy usługę regeneracji mostów napędowych. Na czym ona polega?

Most napędowy to tak naprawdę wiele elementów, które przejmują część ciężaru pojazdu i bezpośrednio przekazują napęd z wału na koła jezdne lub inne mechanizmy w maszynie wyposażonej w wał i most. Składa się z przekładni głównej, mechanizmu różnicowego, półosi, pochwy reakcyjnej i wielu mniejszych i niezbędnych do pracy elementów. Niekiedy trzeba zregenerować taki most. Tu pojawia się nasze zadanie!

Jak regenerujemy mosty napędowe?

Regeneracja mostów napędowych to kilka kroków. Bazując na wiedzy i doświadczeniu doszliśmy do perfekcji i z precyzją i pełną skutecznością odnawiamy poszczególne elementy mostu napędowego.

Regeneracja mostów napędowych to:

 1. Diagnoza całego układu – musimy sprawdzić w jakim stanie są poszczególne elementy i co wymaga większej pracy
 2. Sprawdzamy poziom oleju i szczelność łączeń – bez odpowiedniego smarowania Twój most szybko będzie wymagał kolejnego remontu
 3. Wymiana oleju mostu – to podstawowa część całej usługi, która zachowa odpowiednią jakość smaru w moście
 4. Regulacja przekładni, napięcia łożysk, korekta ustawień – w tym punkcie dokonujemy wszystkich niezbędnych ustawień i wymian w moście. Nakładamy też odpowiednie środki chemiczne, które wydłużą życie elementów.

Pamiętaj, że regenerujemy wszystkie mosty napędowe i działamy na bazie fachowej obsługi, najlepszych elementów i wysokiej jakości sprzęcie. Oddając nam most możesz być pewien, że oddajesz go fachowcom. Możesz nam oddać wiele mostów.

Oto przykładowe układy, które możemy zregenerować:

 • Przedni
 • Tylny
 • Środkowy
 • Sztywny
 • Niezależny

Kiedy trzeba zregenerować most?

Musisz wiedzieć, że most ulega zniszczeniu podczas eksploatacji. Jeżeli jest umieszczony w pojeździe do wyczynowej jazdy to żywotność całego układu znacznie się skraca.

Jakie są objawy uszkodzonego lub zniszczonego mostu napędowego?

 • Głośny hałas
 • Szum dochodzący z okolic wału lub mostu napędowego
 • Gorsze prowadzenie się pojazdu
 • Słabsze przyspieszanie i drgania pojazdu

Niekiedy most może być zniszczony do tego stopnia, że drgania poszczególnych części będą przenosiły się na całe auto. To już ostatni dzwonek w regeneracji wału. Pamiętaj też, że do poprawnej pracy wału konieczna jest regularna wymiana oleju! Zawarte w nim opiłki metali grożą powstawaniu sporych luzów w układzie co w konsekwencji doprowadzi do unieruchomienia maszyny.

Dlaczego powinieneś postawić na regenerację?

Czy naprawa mostu napędowego to lepsze rozwiązanie od wymiany całego elementu? W wielu przypadkach tak! Zalety takiego rozwiązania są wymierne i pozwolą Ci na komfortowe użytkowanie Twojego pojazdu.

 • Pozwala na zachowanie oryginalnej części – ta zawsze jest trwalsza od zamiennika lub kolejnego elementu, nawet producenta markowego
 • Oszczędza pieniądze – regeneracja mostu jest dużo tańsza od wymiany elementu na nowy
 • Umożliwia sprawdzenie stanu technicznego układu – regeneracja mostu to gwarancja, że element będzie chodził poprawnie i komfortowo

Nie warto zwlekać! Dbanie o most napędowy wydłuży jego żywotność. Regularnie sprawdzaj jego stan i regeneruj jeszcze przed sporymi usterkami. Postaw na współpracę z nami i ciesz się odpowiednią pracą mostu napędowego!

Nasza oferta jest kierowana do Klientów z całej Polski, jednak najczęściej wykonujemy usługi regeneracji naprawy mostów napędowych dla mieszkańców południowej części kraju:

Naprawa mostów napędowych Dolny Śląsk

Regeneracja mostów napędowych Dolny Śląsk

Naprawa mostów napędowych Śląsk